Liturgia

Niedziela

Msza św.
7.30; 9.00; 11.00; 17.00
Majdan Zb. 10.00

Pasternik (V-X) 14.00
 
Dni powszednie
Msza św.
7.00; 18.00
Majdan Zb.
(I piątek) 16.00
 
I środa miesiąca
Nabożeństwo
do MBNP
godz. 18.00
 
Czwartek
Adoracja Najświętszego Sakramentu
17.00

Kancelaria czynna

wtorek - sobota (włącznie)

7.30-9.00; 17.00-18.00

niedziela, poniedziałek i święta - kancelaria nieczynna
Sprawy pilne o każdej porze.

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka
pw. św.Mikołaja Biskupa
ul. Kościuszki 13
37-415 Zaleszany
tel. 15 845 07 17
NIP: 865-20-95-746

E-mail

Numery kont

Parafia
71 9439 0007 2001 0000 0518 0001

Parafialny Fundusz Stypednialny
44 9439 0007 2001 0000 0518 0002

Pobierz druk wpłaty

Wyszukiwanie

XXV N.Zw. - 23.09.2018 - Ogłoszenia Duszpasterskie

1.  Papież Franciszek rozpoczął wczoraj Pielgrzymkę na Litwę, Łotwę i do Estonii – módlmy się o duchowe owoce tego pielgrzymowania. Na Jasnej Górze trwa Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin a u nas Peregrynacja Różańcowa – dziękujemy za modlitwę w intencji Ojczyzny oraz za ofiary składane na Kaplicę MB Fatimskiej. Msza św. w intencjach złożonych przez Rodziny, które w minionym tygodniu przyjęły Różaniec będzie sprawowana nie jutro ale we wtorek o 18.00 – zapraszamy. Przy Figurze MB Fatimskiej są zestawy różańcowe, które zakończyły już Peregrynację w swoich rejonach i można je zaprosić do siebie wpisując się na wyłożoną tam listę.   

2.  Tydzień w duszpasterstwie:

*Dzisiaj spotkanie z rodzicami uczniów od klasy piątej do klas ósmych i trzecich gimnazjum włącznie po Mszy św. o 9.00 a obchody rocznicy Bitwy pod Zaleszanami wraz z modlitwą za poległych rozpoczną się o g. 15.00 przy Krzyżu na cmentarzu w lesie parafialnym – zapraszamy.   

*W czwartek czcimy Św. Wincentego a’Paulo a w piątek Św. Wacława.

*W sobotę czcimy Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. 

*Za tydzień piąta niedziela września – poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych na Sumie a Różaniec Rodzinny z Rycerzami Kolumba o 16.00 – zapraszamy do modlitwy.    

3.  Prace przy organach i przy Kaplicy Fatimskiej trwają i mamy nadzieję na ich zakończenie przed niedzielą 14 października. W niedługim czasie będzie układana kostka przed kaplicą wraz z opaską wokół kaplicy a wcześniej trzeba jeszcze ułożyć instalację elektryczną. Jednocześnie pracujemy nad przygotowaniem duchowym Parafii, które jako Triduum Maryjne - przeprowadzi ks. prof. zw. dr hab. Zdzisław Janiec, Kierownik Katedry Liturgiki Pastoralnej KUL. Za ofiary z minionego tygodnia i z okazji Peregrynacji na kaplicę Matki Bożej – Bóg zapłać.

4.  Spotkania Grup i Wspólnot: Legion Maryi będzie się spotykał w środy, Kandydaci na Ministrantów w czwartek, Ministranci, Lektorzy, Oaza Młodzieżowa i Krąg Biblijny w piątek a Schola w sobotę.

5.  Za przygotowanie kościoła do niedzieli dziękujemy rodzinom z Kępia Z 116-150 /12 osób/. O przygotowanie kościoła do przyszłej niedzieli prosimy rodziny z Kępia Zal 151-190.

6.  Prasa katolicka u Ministrantów – jest najnowszy numer miesięcznika ChiT a w zakrystii Rycerz Niepokalanej.  

7.  Studnia na cmentarzu jest już kolejny raz naprawiona. Uszkodzenia tłoka powodują drobne kamienie wrzucane przez kogoś do pompy – być może robią to dzieci.  

8.  Na tablicy ogłoszeń:

*Zaproszenie do Sandomierza na Konferencję „Solidarni z Rodziną” z udziałem Ministra Obrony Narodowej. Rozpoczęcie w sobotę o 10.00 w Domu Katolickim.

*Informacja o Dniach Kardynała Kozłowieckiego, które rozpoczną się za tydzień.

*Prośba Schroniska Św. Brata Alberta w Gorzycach o pomoc w postaci płodów rolnych jest jeszcze aktualna. Oferty pomocy można zgłaszać bezpośrednio u Rycerzy Kolumba lub w kancelarii do najbliższego piątku.

 

RÓŻANIEC RODZINNY W INTENCJI OJCZYZNY

INFORMACJE I UWAGI DUSZPASTERSKIE

    W odpowiedzi na wezwanie Matki Bożej z Fatimy i w trosce o Ojczyznę - z inicjatywy Rycerzy Kolumba z naszej Parafii - podjęliśmy “Różaniec Rodzinny w Intencji Ojczyzny", którego celem jest wspólna modlitwa różańcowa w rodzinach, dla umocnienia więzi rodzinnych, poprawy relacji sąsiedzkich i umocnienia wiary.

    Pragniemy, aby Peregrynacja “Różańca Rodzinnego w Intencji Ojczyny” objęła wszystkie Rodziny i trwała w każdej z nich jedną dobę. Naszą Parafię zamieszkuje około1000 rodzin i chcemy aby każda z nich miała okazję do wspólnej modlitwy.

    Peregrynacja w rodzinach rozpoczęła się w środę 1 siernia 2018 roku podczas Noweny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zakończenie 11 listopada 2018 roku uroczystą Mszą Świętą w intencji Parafii i Ojczyzny w Setną Rocznicę odzyskania Niepodległości. Przez sto dni trwania “Różańca Rodzinnego w Intencji Ojczyny”, każdego dnia na modlitwie trwać będzie 12 rodzin w parafii.

     W dniu 1 sierpnia na zakończenie Noweny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, pierwsze rodziny z poszczególnych Rejonów Parafii otrzymały Różańce, oraz Pakiet Peregryncyjny, który zawiera: Ceremoniał “Różańca Rodzinnego w Intencji Ojczyny” (przebieg nabożeństwa w domu), Modlitewnik, Rozważania Różańcowe oraz “Kartę Intencji” (na “Karcie Intencji” rodzina wpisze własną intencję. Raz w tygodniu, w czasie trwania Peregrynacji będzie odprawiona Msza Święta w intencjach złożonych do skrzynki w Kościele, za ławkami po prawej stronie).

     Peregrynacja Różańcowa rozpoczęła się równocześnie we wszystkich miejscowościach parafii, które ze względu na wielkość są podzielone na Rejony i dla każdego Rejonu będzie jeden Różaniec wraz z Pakietem:

ZALESZANY - III Rejony, KĘPIE ZALESZAŃSKIE - IV Rejony, SKOWIERZYN - II Rejony, MAJDAN ZBYDNIOWSKI – II Rejony i MOTYCZE SZLACHECKIE - I Rejon. 

Dzisiaj jest

niedziela,
23 września 2018

(266. dzień roku)

Święta

Niedziela, XXV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dwudziesta Piąta Niedziela zwykła

Licznik

Liczba wyświetleń:
639041

Sonda

Jakie jest Twoje ulubione nabożeństwo?

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Różaniec

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Litania do NMP

Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa

Inne

Nie modlę się


Pogoda